Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj článek v časopise

28. 5. 2011

 Magnetky na ledničku aneb magnetická vášeň

 

  

p5288757.jpg

          Magnetky sbírám dlouho, ale opravdu vášnivě asi 3 roky. Nejprve se magnetky vešly na dvířka ledničky, za čas na boky a posléze přišla na řadu i mikrovlnka. Když magnetek přibývalo, začal jsem řešit problém kam s nimi a řešení se dostavilo v podobě magnetické barvy. V současné době mám 10 vymalovaných rámů, na které magnetky umisťuji.

Moje specializace na magnetky je firemní, reklamní a turistické magnetky, které sháním jednak na místech, kde jsem byl, jednak píši firmám v ČR i do celého světa s prosbou o magnetky a v neposlední řadě výměnný obchod, a to jak na českém tak i zahraničním netu. Založil jsem stránky věnované tomuto koníčku (www.magnetky.estranky.cz) a zde mám rubriku k výměně. Při hledání a brouzdání po internetu jsem našel i velkou komunitu „magnetkářů“ na serveru fridgemagnetscomunity, kde panuje velmi čilí výměnný duch.

Stránečky slaví vzestupný úspěch a už si mě přes ně našli sběratelé v Izraeli, Portugalsku nebo Holandsku. Jsou sběratelé, kteří se zaměřují na magnetky pouze z Danone, což jsou u nás Kostíci a rádi mění za naše magnetky svoje popřípadě i turistické. Byl bych rád kdyby se mě podařilo na stránkách vybudovat sít sběratelů magnetek a burzu tohoto sběratelského artiklu, který si myslím, že není u nás až tak moc rozšířen, což považuji za velkou škodu.

Sbíral jsem už dost věcí, ale vždy jsem měl sbírku nějakým způsobem vystavenou. Nemám rád sběratelský materiál, který si nemohu kdykoliv prohlédnout a pokochat oko pohledem na sbírku, a proto všechny magnetky jsou na zdech. A je jich už hodně. V současné době jich mám 1401 kusů. Není to sice v porovnání s jinými sbírkami ve světě velké, ale sběratele to potěší.  

 

Citace z časopisu

p5288759.jpgp5288760.jpgp5288761.jpgp5288758.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář